Іллінівська громада може перевиконати свій бюджет

Дата: 03.08.2018 13:12

Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», провів аналіз виконання місцевих бюджетів ОТГ за перше півріччя 2018 року. Сергій Івахнін, радник з питань місцевих фінансів Донецького ЦРМС, коментує основні показники бюджету ІЛЛІНІВСЬКОЇ об’єднаної громади

За підсумками 6 місяців поточного року Іллінівська ОТГ отримала власних доходів загального фонду бюджету у сумі 22,4 млн.грн. Це складає 53,8% до річного плану та 50,4% до фактичних надходжень 2017 року. Таким чином, надходження власних доходів за перше півріччя на одного мешканця громади склали 2340 грн.

Основним джерелом надходжень є податок на доходи фізичних осіб, який надійшов у сумі 17,5 млн.грн., або 57,8% до річних призначень та 54% до факту минулого року. Питома вага цього податку у складі власних надходжень складає 78,1%. Другим за значенням джерелом надходжень є єдиний податок, який склав 2,6 млн.грн. і 38,6% до річних призначень та 34,6% до 2017 року. Бюджет громади отримав від державного бюджету 12,3 млн.грн. освітньої субвенції та 4,3 млн.грн. медичної субвенції.

Видатки громади за 1 півріччя поточного року склали 36,6 млн.грн. або 47,9% до річних призначень. Основними напрямками використання коштів є:

• Освіта – 17,9 млн.грн., питома вага у видатках 48,9%;
  • Субвенція на медицину  - 4,3 млн.грн., питома вага 11,8%;
  • Культура – 1,3 млн.грн., 3,6%;
  • Управління – 6,9 млн.грн., 18,8% у загальних видатках;
  • Реверсна дотація – 1,6 млн.грн., 4,4%.

"Підсумовуючи, можна очікувати, що в Іллінівській ОТГ власні надходження до бюджету за 2018 рік будуть перевиконані і громада буде мати додаткові кошти, які може спрямуватина розвиток території", - зазначив Сергій Івахнін.Фото без опису