Іллінівська сільська територіальна громада
Донецька область, Краматорський район

Рекомендації податкової Донецької області щодо заповнення податкової декларації з плати за землю

Дата: 16.08.2023 19:47

Шановні платники!

Головне управління ДПС у Донецькій області, з урахуванням виявлених типових помилок, які допущені платниками податків при заповненні податкових декларацій з плати за землю за 2023 рік, звертає увагу, що   Декларації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 №560 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 18.02.2022 № 83), заповнюється з урахуванням приміток, які містяться у самій формі Декларації.

У разі наявності у Декларації відмітки «земельний податок» заповнюється розділ І, зокрема:
- у колонці 2 зазначається категорія/код цільового призначення земельної ділянки арабськими цифрами згідно з Класифікатором видів цільового призначення земельних ділянок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2021 року №821 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» (далі - Класифікатор).

- у колонці 3 вказується вид права на земельну ділянку:

1 - власність,

2 - постійне користування.

При поданні декларації із земельного податку у графі 3 розділу І Декларації необхідно проставляти вид права «1» (якщо земельна ділянка перебуває у приватній власності платника) або «2» (якщо земельна ділянка перебуває у постійному користуванні платника).

- у колонці 7 зазначається частка неповного місяця володіння або користування у місяці, однак встановлено, що платниками у цій колонці зазначено показник від 100 до 1811000000000090000 та одночасно у колонці 8 зазначено «кількість повних місяців» - 12, що є помилкою.
- у колонці 9 зазначається кадастровий номер земельної ділянки у форматі хххххххххх: хх: ххх: хххх;
- у колонці 10 зазначається код за КАТОТТГ адміністративно- територіальної одиниці.
- у колонці 11 зазначається площа земельної ділянки у га (з чотирма десятковими знаками) та у колонці 12 зазначається площа земельної ділянки в кв. м (з двома десятковими знаками), при цьому не допускається заповнення показників площі землі одночасно в колонці 11 та 12 по одному кадастровому номеру.
- у колонці 10 вказується нормативна грошова оцінка одиниці площі земельної ділянки (якщо її проведено) та у колонці 11 вказується нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі - для земель, де не проведена нормативна грошова оцінка.
   Слід звернути увагу, що нормативно-грошова вказується за одиницю площі земельної ділянки, або за 1 м.кв., або за 1 га, одночасне заповнення в двох колонках по одному кадастровому номеру не допускається, так як це різні показники.

А ще хочемо Вам нагадати номери телефонів для консультації: