Іллінівська сільська територіальна громада
Донецька область, Краматорський район

Інформація по запобіганню отруєння та загибелі бджіл при використанні пестицидів та агрохімікатів на сільськогосподарських культурах

Дата: 20.05.2024 20:42
Кількість переглядів: 57

Фото без опису

Краматорське районе управління ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області інформує: у цей воєнний час важлива максимально ефективна комунікація та взаєморозуміння між агровиробниками та пасічниками, щоб і захистити бджіл, і забезпечити виробництво усіх видів с/г продукції.

1. Обов’язки користувачів земельних сільськогосподарських угідь.

Згідно вимог частини 2 статті 37 Закону України  «Про бджільництво» “Фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки рослин через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляти дату обробки, назву препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату”.

Згідно вимог Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»,   в яких зазначено що “ Завчасно, але не менше чим за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств сповіщає населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи”.

      Роботи з пестицидами, враховуючи безпечність для бджіл, слід проводити в ранні ранкові і вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках.

  Обробки сільськогосподарських культур повинні здійснюватися виключно препаратами, офіційно дозволеними «Переліком пестицидів та агрохімікатів дозволених в Україні».

2. Відповідальність власників пасік.

Провина за отруєння бджіл не може лежати тільки на замовникові хімобробок, значну відповідальність також несуть і власники пасік. Так, відповідно до вимог Закону України «Про бджільництво» пасіки підлягають обов’язковій реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом, у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських радах.

Оскільки, господарства сповіщають населення про місце і час обробок пестицидами через сільську раду, то власники пасіки повинні зареєструватись в сільській раді на території якої вона знаходиться. Перевезення (кочівля) пасік до медоносних угідь здійснюється відповідно до ветеринарно-санітарних правил за погодженням з власниками або користувачами земельних ділянок. 

 Перевезення (кочівля) бджіл за межі району, області на медозбір і запилення здійснюється на підставі отримання ветеринарного свідоцтва за формою №1;

        З метою обліку пасік та здійснення лікувально-профілактичних заходів бджолярі повинні отримати ветеринарно-санітарний паспорт на пасіку, в якому відображаються: характеристика пасіки, її ветеринарно-санітарний стан, епізоотична обстановка, дані лабораторних досліджень, результати проведених лікувально-профілактичних заходів.

        Після отримання повідомлення про майбутню хімічну обробку згідно інструкції «Щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл», бджоляру необхідно на період обробки вивезти пасіку в безпечне місце, або ізолювати виліт бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженням при застосуванні отрутохімікату.

         Дотримуйтесь простих правил, співпрацюйте та поважайте працю один одного!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь