Проект рішення "Про місцеві податки і збори"

ІЛЛІНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

від _________________№ _______

с. Іллінівка

Про встановлення місцевих податків

Керуючись статтею 26, частинами 1-3 статті 59, статтею 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні від 21.05.1997 № 280/97-ВР (зі змінами) та у відповідності до статті 7, пункту 8.3, статті 8, статті 10, пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-V1 (зі змінами), сільська рада

ВИРІШИЛА:

1.  Встановити місцеві податки, що є обов’язковими до сплати на території

Іллінівської сільської ради, а саме:

1.1. Податок на майно, який включає:

-  податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

- плату за землю ( земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності);

- транспортний податок;

1.2. Єдиний податок.

2.  Визначити елементи податку на нерухоме майно, відмінне від земельної

ділянки:

2.1. Платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об’єкт оподаткування, база оподаткування, порядок обчислення податку, податковий період, строк та порядок сплати податку, строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку визначаються відповідно до статті 266 Податкового кодексу України.

2.2. Ставка податку для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються у розмірі 0,75 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

2.3. Пільги із сплати податку визначені пунктом 266.4 статті 266 Податкового кодексу України. Додатково встановити пільги фізичним особам із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для господарських (присадибних) будівель.

3.     Визначити елементи земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності:

3.1. Платники земельного податку, об’єкт оподаткування, база оподаткування, порядок обчислення податку, податковий період, строк сплати податку визначається відповідно до статей 269, 270, 271, 283, 284, 286, 287 Податкового кодексу України.

3.2.  Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних та юридичних осіб встановлені статтями 281, 282 Податкового кодексу України.

3.3.   Розмір земельного податку обчислювати відповідно до ставок земельного податку та визначених пільг щодо сплати земельного податку, встановлених рішенням сільської ради.

3.4.    Платники   орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, об’єкт оподаткування, порядок обчислення податку, податковий період, строк сплати та порядок її зарахування до місцевого бюджету визначається у відповідності до статті 288 Податкового кодексу України.

3.5. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюється договором оренди землі.

4.        Визначити елементи транспортного податку:

4.1. Платники транспортного податку, об’єкт оподаткування, база оподаткування, ставка податку, порядок обчислення податку, податковий період, порядок та строки сплати податку визначаються відповідно до статті 267  Податкового кодексу України.

5. Визначити елементи єдиного податку:

5.1. Платники єдиного податку, об’єкт оподаткування, база оподаткування, ставка податку, порядок обчислення податку, податковий період, порядок та строки сплати податку визначаються відповідно до статей 291, 292ı, 294, 295  Податкового кодексу України.

5.2.    Керуючись статтею 293 встановити  фіксовані ставки єдиного податку  для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють господарську діяльність з розрахунку на календарний місяць:

- для першої групи платників єдиного податку – 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму;

-  для  другої групи платників єдиного податку    - 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Відсоткова ставка єдиного податку для платників  третьої групи визначається відповідно до пунктів 293.3., 293.5. статті 293 Податкового кодексу України.

Ставка єдиного податку відповідно до пункту 293.4. статті 293 Податкового кодексу України встановлюється для платників єдиного податку першої - третьої групи (фізичні особи - підприємці) у розмірі 15 відсотків:

- до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпунктах 1, 2 і 3 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України;

- до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи;

- до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у цій главі;

- до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування;

- до доходу, отриманого платниками першої або другої групи від провадження діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1 або 2 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України відповідно

Для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок визначається у відповідності до пункту 293.9 статті 293 Податкового кодексу України.

6.     Зарахування встановлених місцевих податків здійснюється до місцевого бюджету Іллінівської сільської ради  у відповідності до вимог Бюджетного кодексу України.

7.       Це рішення набирає чинності з 01.01.2018 року.

8.       Контроль за виконанням рішення покласти на заступника сільського голови – начальника фінансового відділу Лебедеву Н.В. та комісію сільської ради з питань планування фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку (Літвіненко О.М.).

Голова сільської ради                                                       В.О.Маринич