ЯК ДІЯТИ ПРИ ВИЯВЛЕННІ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ?

При виявленні вибухонебезпечного (чи потенційно вибухонебезпечного) предмету не чіпайте його і не намагайтесь розібрати.

Негайно повідомте в найближче відділення міліції, у військкомат, органи місцевої виконавчої влади, райвідділ ДСНС або за телефонами «101», «102».

Побачивши спалах або почувши звук вибуху, негайно сховайтесь чи ляжте на землю. Навіть у тому разі, коли знаходитесь на значній відстані від місця вибуху, оскільки можливе поранення камінням, уламками тощо.

В разі виявлення вибухонебезпечних предметів дорослим рекомендується:

– позначте місце знахідки небезпечних предметів;

– виставте тимчасову охорону;

– доведіть до присутніх, що торкатися до небезпечних предметів не можна, бо це загрожує життю;

– негайно сповістіть у місцеві органи влади, міліцію про знахідку;

– не допускайте до місця знахідки інших людей, особливо дітей.

В разі виявлення вибухонебезпечних предметів дітям рекомендується:

– позначте місце знахідки;

– не торкайтеся підозрілих предметів і не дозволяйте робити це іншим;

– про знайдені предмети негайно сповістіть дорослих (у школу, міліцію, найближчу установу);

– не розводьте багаття поблизу знахідки;

– запам’ятайте дорогу до того місця, де була виявлена знахідка і поставте помітні позначки.

Ні в якому разі не намагайтеся знешкодити вибухонебезпечні предмети  самостійно, адже це може призвести до трагічних наслідків!

Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці.