Іллінівська сільська територіальна громада
Донецька область, Краматорський район

ПОДАТКОВІ НОВИНИ

30 квітня 2024 року – граничний термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2023 рік

Головне управління ДПС в Донецькій області нагадує, що 30 квітня 2024 року є граничним терміном подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2023 рік громадянами; фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність; фізичними особами – підприємцями, крім тих що обрали спрощену систему оподаткування, у тому числі які зареєстровані протягом року або перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, або зі спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, на загальну систему оподаткування.

12:56:59 26.04.2024

Новий Закон 3603: що змінили в оподаткуванні

    Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства” від 23.02.2024 № 3603-ІХ.

11:07:58 20.03.2024

Новації податкового законодавства

       Головне управління ДПС у Донецькій області надає інформацію для роз’яснювання новацій податкового законодавства, передбачених Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» 

09:30:33 14.09.2023

Одноразове декларування: хто може скористатися декларуванням та хто не може бути декларантом

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що з 01 вересня 2021 року стартувало одноразове (спеціальне) добровільне декларування громадянами України активів (розміщених на території України та/або за її межами), які належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори.  Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) є чи були платниками податків. При цьому, визначення фізичної особи як «резедента» для ПКУ регулюється пп. «в» пп. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, відповідно до якого: фізична особа – резидент – це фізична особа, яка має місце проживання в Україні.  У разі якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні.  Якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або у разі, якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року. Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи 

08:25:47 17.02.2022

Костянтинівські податківці запрошують громадян задекларувати минулорічні доходи

Щороку декларувати свої минулорічні доходи - Конституційний обов’язок громадян за частиною 2 статті 67 Конституції України.  З початком 2022 року розпочалася кампанія декларування доходів громадянами за 2021 рік, яка триватиме до 1 травня 2022 року. Обов’язок щодо подання декларації у платників податків, здебільшого, виникає разі отримання доходів не від податкових агентів. Тобто, коли доходи отримано не від підприємців, підприємств, організацій, а від інших фізичних осіб.  Наприклад, до таких доходів відносяться: - доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам;  - успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення; - продаж рухомого та нерухомого майна; - доходи від обробки земельних ділянок (паїв), тощо.   Але є доходи, отримані від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але звільнені від оподаткування. Тому громадянин має сам їх задекларувати та сплатити податкові зобов’язання.  Наприклад, до таких доходів відносять: - операції з інвестиційними активами;  - іноземні доходи;  - отримання у власність майна за рішенням суду; - списана заборгованість за комунальні платежі, тощо.. Обов’язок щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкову декларацію платник не подає, якщо отримував доходи:  - від податкових агентів, крім випадків, прямо передбачених розділом ІV Податкового кодексу України (ПКУ);  - від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розділу IV ПКУ не оподатковуються, чи оподатковуються за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів сплачено податок;   

08:24:23 17.02.2022

Одноразове декларування: як подати декларацію

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що згідно з Законом України від 15 червня 2021 року № 1539-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» у період з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року проводиться одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб.

10:11:51 10.02.2022

Одноразове добровільне декларування триває: строки сплати збору

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

10:10:58 10.02.2022

Одноразове декларування: активи, які не можуть бути об’єктами декларування

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що з 01 вересня 2021 року стартувало одноразове (спеціальне) добровільне декларування громадянами України активів (розміщених на території України та/або за її межами), які належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори.

10:10:46 10.02.2022

Декларування 2022

Посилання на відеоматеріал щодо одноразового декларування на You-Tube: https://www.youtube.com/watch?v=zt0tJGzbzSk

13:13:16 27.01.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь