Школярі з Іллінівської сільської громади вивчатимуть робототехніку
Сільська громада стежить за новими технологіями – в Іллінівській ОТГ відкриватимуть гурток робототехніки, йдеться у статті на сайті "Децентралізація".
Ініціатором запровадження новітніх технологій у навчанні дітей виступив голова Іллінівської ОТГ Володимир Маринич.
Ідея розвитку технічного напрямку в сільській громаді виникла через постійний науково-технічний прогрес, відставати від якого не повинні діти тільки через те, що вони живуть не у великому місті, а в селі.
«Навчання робототехніці не означає роботу з роботами, яких діти бачать в мультфільмах, мова йде про спеціальні програмовані конструктори», - пояснює Володимир Маринич.
На закупівлю чотирьох одиниць таких конструкторів гроші виділили з бюджету громади – близько 100 тис. грн. Обладнання розраховане на дві вікові категорії: для дітей віком від 6 до 10 років та підлітків старшого віку. Чотирьох наборів вистачить для групового навчання до 50 школярів.
Для «Роботекскорп» (саме таку робочу назву пропонують дати технічному гуртку) передбачили приміщення в будівлі сільської ради, на місці колишньої бібліотеки. Ремонт планують зробити також власними коштами громади. Уже в жовтні мають розпочатися перші заняття з робототехніки в Іллінівській ОТГ.
До тих пір тут активно шукають молодих, ініціативних ІТ-фахівців для ведення гуртку робототехніки. Серед головних посадових обов’язків фахівця – навчання учнів базовому технічному моделюванню, роботі з конструкторськими наборами, формування в учнів інженерного мислення, розвиток технічної творчості. Також важливо готувати учасників до профільних змагань.
Щоб подивитися на рівень таких змагань голова Іллінівської громади організував поїздку більше 60-ти дітей на фестиваль «ROBOСХІД» до Краматорська. Під час регіонального фестивалю команди школярів з різних міст Донецької області демонстрували свої досягнення у робототехніці.
Голова Іллінівської ОТГ Володимир Маринич
Діти з Іллінівської громади із захопленням спостерігали за локаціями по робофутболу, кегельрінгу, слалому, робосумо. Вони взяли участь в майстер-класах з конструювання і програмування роботів, а також ознайомилися з презентацією харківської студії «Винахідник» та команд учасниць, кафедри комп'ютерних інформаційних технологій і кафедри електромеханічних систем автоматизації ДДМА.
«Я дуже радий, що робототехніка набирає обертів в нашій області і незабаром сучасні підприємства з командами розробників, які будуть випускати нову продукцію, приречені на успіх та згодом підкорять весь світ, - поділився враженнями Володимир Маринич. - На локаціях «ROBOСХІД» ми змогли зарядитися мотивацією щодо якнайшвидшого пошуку тренера – фахівця для організації роботи гуртка робототехніки в нашій громаді. Сподіваюся, в наступному році представники нашої Іллінівської громади зможуть на гідному рівні представити своїх роботів на цьому фестивалі».
До речі, вже досягнута домовленість з бюджетоутворюючим підприємством, яке готове виступати в ролі спонсора та возити іллінівських дітей на подібні змагання, додав голова громади
«Приклад Іллінівської ОТГ яскраво свідчить про нову якість влади, яка шукає шляхи розвитку громади через освіту та інновації, - коментує Максим Ткач, радник з питань децентралізації Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». - У сільській громаді розвивається не тільки сільське господарство, тут думають про інновації та нові технології . Поява гуртка робототехніки в Іллінівській ОТГ може стати поштовхом для пошуку шляхів розвитку інших невеликих громад».
Теги:
освіта молодь кращі практики освіта
Область:
Донецька областьДжерело:
Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування
https://decentralization.gov.ua/news/9149