Школярі з Іллінівської сільської громади вивчатимуть робототехніку

Дата: 31.07.2018 08:15

Сільська громада стежить за новими технологіями – в Іллінівській ОТГ відкриватимуть гурток робототехніки, йдеться у статті на сайті "Децентралізація".

Ініціатором запровадження новітніх технологій у навчанні дітей виступив голова Іллінівської ОТГ Володимир Маринич.

Ідея розвитку технічного напрямку в сільській громаді виникла через постійний науково-технічний прогрес,  відставати від якого не повинні діти тільки через те,  що вони живуть не у великому місті, а в селі.

«Навчання робототехніці не означає роботу з роботами, яких діти бачать в мультфільмах, мова йде про спеціальні програмовані конструктори», - пояснює Володимир Маринич.

На закупівлю чотирьох одиниць таких конструкторів гроші виділили з бюджету громади – близько 100 тис. грн. Обладнання розраховане на дві вікові категорії: для дітей віком від 6 до 10 років та підлітків старшого віку. Чотирьох наборів вистачить для групового навчання до 50 школярів.

Для «Роботекскорп» (саме таку робочу назву пропонують дати технічному гуртку) передбачили приміщення в будівлі сільської ради, на місці колишньої бібліотеки. Ремонт планують зробити також власними коштами громади. Уже в жовтні мають розпочатися перші заняття з робототехніки в Іллінівській ОТГ.

До тих пір тут активно шукають молодих, ініціативних ІТ-фахівців для ведення гуртку робототехніки. Серед головних посадових обов’язків  фахівця – навчання учнів базовому технічному моделюванню, роботі з конструкторськими наборами, формування в учнів інженерного мислення, розвиток технічної творчості. Також важливо готувати учасників до профільних змагань.

Щоб подивитися на рівень таких змагань голова Іллінівської громади організував поїздку більше 60-ти дітей на фестиваль «ROBOСХІД»  до Краматорська. Під час регіонального фестивалю команди школярів з різних міст Донецької області демонстрували свої досягнення у робототехніці.

Голова Іллінівської ОТГ Володимир Маринич

Діти з Іллінівської громади із захопленням спостерігали за локаціями по робофутболу, кегельрінгу, слалому, робосумо. Вони взяли участь в майстер-класах з конструювання і програмування роботів, а також ознайомилися з презентацією харківської студії «Винахідник» та команд учасниць, кафедри комп'ютерних інформаційних технологій і кафедри електромеханічних систем автоматизації ДДМА.

«Я дуже радий, що робототехніка набирає обертів в нашій області і незабаром сучасні підприємства з командами розробників, які будуть випускати нову продукцію,  приречені на успіх та згодом підкорять весь світ, - поділився враженнями Володимир Маринич. - На локаціях «ROBOСХІД»  ми змогли зарядитися мотивацією щодо якнайшвидшого пошуку тренера – фахівця для організації роботи гуртка робототехніки в нашій громаді. Сподіваюся, в наступному році представники нашої Іллінівської громади зможуть на гідному рівні представити своїх роботів на цьому фестивалі».

До речі, вже досягнута домовленість з бюджетоутворюючим підприємством,  яке готове виступати в ролі спонсора та возити іллінівських дітей на подібні змагання, додав голова громади

«Приклад Іллінівської ОТГ яскраво свідчить про нову якість влади, яка шукає шляхи розвитку громади через освіту та інновації, - коментує Максим Ткач, радник з питань децентралізації Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».  - У сільській громаді розвивається не тільки сільське господарство, тут думають про інновації та нові технології . Поява гуртка робототехніки в Іллінівській ОТГ може стати поштовхом для пошуку шляхів розвитку інших невеликих громад».

Теги:

освіта молодь кращі практики освіта

Область:

Донецька область