Народна творчість, куліш, пінна вечірка і концерт — на Донеччині готуються до фестивалю «Смолянський куліш»

Дата: 02.08.2018 10:15

Фестиваль української культури, який започаткували жителі села Олександро-Калинове Костянтинівського району, цьогоріч відбудеться вп’яте.

Фестиваль «Смолянський куліш» відбудеться на Донеччині 18 серпня, повідомляє ІА «Вчасно».

Вперше у селі Олександро-Калинове Костянтинівського району фестиваль відбувся у 2013 році. Тоді на нього прийшли переважно селяни, були гості з сусідньої Костянтинівки. У 2014 році через початок війни захід не проводили. Минулого року на фестиваль приїхали 1200 людей з різних куточків Донеччини.

«Ми хотіли показати, що тут, у маленькому селі на Донеччині, є українська культура, є український дух. У 19 столітті через наше село проходило 8 доріг — тут завжди торгували. Тому вирішили організувати таке свято з ярмарком. Колись у селі жив пан Смолянинов, місцеві досі називають село Смолянка, тож назва з’явилася швидко — «Смолянський куліш», — розповів Андрій Тараман — представник ГО «Енеїда», яка свого часу започаткувала традицію фестивалю.

Ідею підхопили у Іллінівській громаді, куди нині входить Олександро-Калинове. Спочатку на захід виділяли кілька тисяч гривень (це були гроші селян), нині на організацію планують витратити понад 130 тисяч гривень з бюджету громади.

У програмі заходу — виготовлення іграшок з соломи, ляльок-мотанок, ярмарок домашніх смаколиків, вареничний бум, хода людей у вишиванках і куліш. Його тут не продають — кулішем усіх пригощають безкоштовно.

Також можна безкоштовно відвідати музей «Довкілля», який заснувала громада села у 2007 році, і покататися на саморобному дерев’яному велосипеді — велоузварі.

Фестиваль «Смолянський куліш» відбудеться 18 серпня о 15 годині. Організатори присвячують його Дню Прапора і Дню Незалежності України. Серед гостей заходу — гурт «Триода» (учасники x-фактору).

Донеччина, фестиваль в Донецькій області, Олександро-Калинове