Півтони кулішу і 2 тисячі гостей: на Донеччині пройшов фестиваль української культури

Дата: 21.08.2018 09:14

На фестиваль української культури «Смолянський куліш» до Олександро-Калинового приїхали мешканці кількох міст.

На Донеччині пройшов фестиваль української культури

Фестиваль, що починався з ініціативи місцевих, за п’ять років об’єднав громаду. Його присвятили Дню незалежності України, повідомляє ІА «Вчасно»

«Смолянський куліш» цьогоріч провели вп’яте. За традицією розпочався він святковою ходою людей у вишиванках. Понад сто чоловік місцевих і гостей у національному вбранні з українськими прапорами пройшли селом до площі, де відбувалося дійство.

Під час свята також відбувався ярмарок, де можна було придбати вишиванки, мед, ковбасу, сир, вироби з дерева, бісеру.

Андрій Тараман

«Колись через наше село проходило вісім торговельних шляхів, це є на старих картах 19 століття, — каже Андрій Тараман — член ГО „Енеїда“, яке започаткувало свято у 2013 році. — Саме тому щороку у нас є ярмарок. Тут можна і поїсти, і щось цікаве придбати. Та головне, що до нас їдуть люди, а значить ми робимо це недаремно».

Коли проводили захід вперше, були лише селяни, поступово слава про нього пішла далі, зараз на «Смолянський куліш» приїжджають гості з Костянтинівки, Дружківки, Краматорська, Слов’янська, Званівки, Добропільського району. Туристи самі назвали його фестивалем української культури.

Сергій Свириденко

Фермер Сергій Свириденко з Іванопілля, на фестивалі продає сири і ковбаси власного виробництва. Він тут вдруге.

«Нам такого треба більше, — переконаний Сергій. — Я радію кількості людей у вишиванках, чую українську мову, пісні, трохи продаю. Такі б заходи у кожному селі!»

На сцені вперше провели конкурс — Смолянські красуні. Участь у ньому зголосилися взяти вісім дівчат з різних сіл Іллінівської громади. Вони співали, танцювали, проявляли свої артистичні здібності. 1 місце журі присудило 18-річній Маргариті Муковській з села Калинове.

Маргарита Муковська

«Наступного року я планую вступити до Інституту Карпенка-Карого на акторку або ведучу, — розповіла переможниця конкурсу Маргарита. — Сподіваюся, цей досвід виступу на сцені мені знадобиться. В мене вірили мої друзі, знайомі і у мене все вийшло. Відчуття неймовірні!»

Юлія Тимчак приїхала з чоловіком зі Званівки Бахмутського району. Кажуть, що олександро-калинівці — їхні давні друзі, тому підтримують цей фестиваль.

«Круто, що фест пішов від людей, від громадськості, а потім його підхопила влада, — каже Юлія. —  Це те, чого нам бракує, — культури, пісень, кухні української. Ми маємо показати, що Україна починається з такого маленького українського села. І Донеччина — це частинка України.»

Традиційно на фестивалі пригощали кулішем. Цього року роздали усі 580 літрів смачної каші з м’ясом. А ввечері влаштували пінну вечірку — зі спеціального пристрою на сцені випускали піну, якою обливали присутніх. Вражень у людей було через край.

«Наш фестиваль об’єднує людей, гуртує їх в громаду, — радіє Андрій Тараман. — Ми бачимо, що до нас їдуть — за кулішем, піснею, сувенірами. Хтось заробляє, інші відпочивають. А значить фестиваль буде жити».