До уваги  фермерських господарств!

Дата: 14.09.2018 13:53

До уваги  фермерських господарств!

Постановою КМУ від 07.02.2018 № 106  затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств (далі  — Порядок).

Цей Порядок передбачає фінансову підтримку фермерському господарству (у власності та/або користуванні  якого перебуває не більше ніж 500 га земель сільськогосподарського призначення), яке має чистий дохід від реалізації продукції за останній рік до 15 млн. грн. Фінансова підтримка надається одержувачам за напрямами:

1) Часткова компенсація вартості закупленого у  суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції;

2) часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської  техніки  та  обладнання вітчизняного  виробництва;

3) здешевлення кредитів;

4) часткова компенсація витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими  дорадчими  послугами.

Особливу увагу приділяємо питанню отримання часткової компенсації вартості закупленого фермерськими господарствами у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції (базове та сертифіковане насіння – розмір компенсації 80 відсотків вартості насіння без урахування сум податку на додану вартість, але не більше 30 000 гривень на одне господарство).

Для отримання фінансової підтримки згідно зазначеної постанови КМУ фермерські господарства подають до державного банку або банку, у статутному капіталі якого 75 і більше відсотків акцій належить державі, що підписали з Мінагрополітики Меморандум про загальні засади співробітництва (далі – державний банк), заявку та підтвердні документи згідно Порядку, а саме:

копію статуту фермерського господарства;

документи, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою;

копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік;

довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів, — у паперовому вигляді або сформовану в електронному вигляді в електронному кабінеті платника податків на офіційному веб-сайті ДФС;

згоду одержувача щодо надання державним банком Мінагрополітики інформації, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною державним банком.

Подаються оригінали та належним чином засвідчені копії документів.

Для надання фінансової підтримки на часткову компенсацію вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції крім документів вищенаведених, також подають до державного банку копію сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння; сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння; платіжного доручення про оплату за насіння; накладної (товарно-транспортної накладної) на придбане насіння; акта про висів придбаного насіння за формою, затвердженою Мінагрополітики.

Заявки для отримання часткової компенсації вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції затверджені наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20.03.2018 № 150.

Документи для отримання часткової компенсації вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції подаються двічі на рік до 1 червня та до 1 листопада поточного року.