Брежіть своїх тварин!!!

Дата: 18.11.2020 10:00

Брежіть своїх тварин!!!

Заразний вузликовий дерматит – це інфекційне заразне захворювання великої рогатої худоби, що характеризується появою вузликів на шкірі та інших частинах тіла. Вражає тварин будь-якого віку.

Спалахи хвороби заразного вузликового дерматиту були зафіксовані у Туреччині, Болгарії , Греції і Македонії, на Північному Кавказі (Чечня і Грузія) і Самарській області в Росії. Під загрозою Україна.

Заразний вузликовий дерматит призводить до великих економічних збитків, оскільки викликає по життєве зниження продуктивності, погіршує якість шкіряної сировини. Можливе виникнення абортів і  внутрішньоутробної інфекції. Смертність становить близько 10%.

Вірус заразного вузликового дерматиту передається через укуси комах (мух, комарів,кліщів та ін.), пошкодження шкіри, слину, виділення з носа, молоко, сперму. Значне поширення хвороби пов’язане з переміщенням великої рогатої худоби. Збудник захворювання може також поширюватись через заражені корми, воду, обладнання та інвентар.

Першими клінічними ознаками хвороби є висока температура тіла. Тварини можуть бути млявими і не мати апетиту, можливі виділення з очей і  носа, значне зниження продуктивності і втрата ваги тварини. Найбільш очевидною ознакою є утворення вузликів на тілі. Може виникнути кульгавість, запалення сухожиль, сильні набряки грудної частини і кінцівок.

Якщо Ви помітили схожі ознаки негайно сповістіть ветеринарного лікаря !

Як ви можете захистити свою тварину від заразного вузликового дерматиту:

-  дотримуватись карантину нових тварин протягом декількох тижнів перш ніж  приєднати їх до основного стада;

-  вивід тварин на пасовище дозволяється після попередньої обробки  засобами, що забезпечують захист тварин від укусів комах;

-  при постановці тварин на стійлове утримання після закінчення випасу проводити обов’язковий огляд тварин та профілактичну дезінсекцію тваринницьких приміщень;

Люди  не можуть заразитися та не хворіють на  заразний вузликовий дерматит.

Головний спеціаліст відділу

безпечності харчових продуктів                                                               Т.М. Ломова

та ветеринарної медицини

Костянтинівського районного