Касові апарати та ФОП: кому готуватись з 1 січня 2021 року

Дата: 28.12.2020 09:13

Касові апарати та ФОП: кому готуватись з 1 січня 2021 року

Законом № 1071-IX змінено строки та умови застосування РРО платниками єдиного податку.

Не потрібно застосувати РРО ФОП-єдинникам II, III  та IV групи, якщо протягом року обсяг їхнього доходу не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2021 році - 1 320 000 грн).

Але визначено підприємців, які зобов’язані застосовувати в своїй діяльності РРО не залежно від суми отриманого доходу. Це суб’єкти  господарювання, які здійснюють діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування:

- реалізують технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту;

-   реалізують лікарські засоби та вироби медичного призначення

-   надають платні послуги у сфері охорони здоров'я;

- реалізують ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Такі підприємці з 1 січня 2021 року мають використовувати РРО у своїй діяльності.

Підприємець може обрати, використовувати в своїй діяльності класичний РРО чи програмний РРО.