ПРО НЕДОПУЩЕННЯ ЖОРСТОКОГО ПОВОДЖЕННЯ З ТВАРИНАМИ
Гуманне ставлення до тварин — це важливий маркер цивілізованого і безпечного суспільства. Численні дослідження доводять взаємозв’язок між знущаннями з тварин і насильством над людьми. Той, хто жорстокий з собакою, у будь-який момент може перенести агресію на дітей, родичів та навіть незнайомих людей. На жаль, новини про мордування тварин в Україні не є рідкістю. Через недосконале законодавство більшість випадків жорстокого поводження залишаються непокараними.
З метою покращення ситуації 15 липня 2021 року Верховною Радою України прийнято Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив Європейського Союзу у сфері охорони тваринного та рослинного світу”, яким, зокрема, впроваджуються європейські гуманні цінності та стандарти відносно тварин та посилюється відповідальність за жорстоке поводження з ними, введення в дію якого відбудеться 08.11.2021 р.
Законом встановлена заборона пропаганди жорстокого поводження з тваринами, оприлюднення (публікації з описом, візуальні чи аудіодемонстрації) вбивства тварин для пропаганди жорстокого поводження з тваринами або заклики до таких дій, будь-які дії з метою створення зображень, кіно-, відео- та аудіопродукції, що пропагує
жорстоке поводження з тваринами, збут чи розповсюдження творів, кіно-, відео- та аудіопродукції, комп’ютерних програм, зображень або інших предметів, що пропагують жорстоке поводження з тваринами, винищування з метою регулювання чисельності бездомних тварин, бити, вбивати, отруювати або калічити бездомних і домашніх тварин та інше.
Одночасно звертаємо Вашу увагу, що:
- жорстоке поводження з тваринами – знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, спричиняє накладення штрафу від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-5100 грн) з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя чи здоров’я;
- максимальне покарання за жорстоке поводження з тваринами, порушення правил їхнього транспортування, яке призвело до їхнього каліцтва чи смерті, нацьковування тварин одна на одну, публічні заклики до жорстокого поводження – позбавлення волі на строк до 3 років.
Згідно з документом, за жорстоке поводження з тваринами з 14 років людину можна притягати до адміністративної відповідальності, з 16 – до кримінальної.
Згідно з Законом, здійснювати контроль над дотриманням вимог у сфері захисту тварин від жорстокого поводження і вживати відповідних заходів у разі порушення законодавства у цій сфері в межах своєї компетенції визначеної законодавством, має Національна поліція.
Шановні мешканці Іллінівської громади, закликаємо Вас відповідально поставитися до даного питання і неухильно дотримуватися вимог Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження”, а також деяких інших законів, спрямованих на захист тварин.