Безкоштовні ліки для ВПО

Дата: 18.09.2023 19:33

Фото без описуФото без опису   Вимушено переселені особи можуть отримувати ряд ліків безкоштовно, за умови, що вони проходять лікування в стаціонарі.

У першу чергу це стосується ліків, які медичні заклади закуповують самостійно. Повний список таких ліків великий, а ознайомитись з ним можна за посиланням. Також ви можете дізнатись, чи входять призначені вам ліки до цього переліку на сайті "Ліки Контроль".

З-поміж іншого, ВПО мають право отримувати безкоштовні ліки в рамках програми "Доступні ліки".

Туди входять такі ліки:

• проти серцево-судинних хвороб;
  • для профілактики інсультів та інфарктів;
  • проти нецукрового діабету та цукрового діабету І типу (інсулін) та діабету ІІ типу;
  • для лікування хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів;
  • для лікування розладів психіки, поведінки, а також епілепсії;
  • для лікування хвороби Паркінсона.

Аптеки з "доступними ліками" мають таку позначку

Фото без опису   Для отримання ліків в рамках цієї програми необхідно:

• звернутись до лікаря (терапевта, педіатра або сімейного лікаря), з яким укладено декларацію;
  • отримати електронний рецепт;
  • прийти до аптеки з позначкою "Доступні ліки";
  • отримати ліки безоплатно або з частковою доплатою за е-рецептом.

ВПО мають право і отримати ліки, які закуповує державне підприємство "Медичні закупівлі України". Туди входять препарати для онкохворих, хворих на гемофілію, ДЦП, туберкульоз тощо.