Військовий облік для жінок з 1 жовтня - хто зобов'язаний з'явитися в ТЦК

Дата: 01.10.2023 10:18

Фото без опису    З 1 жовтня на військовий облік будуть зобов'язані встати всі жінки-медики, тобто лікарі, медсестри, стоматологи, акушерки, фармацевти, віком від 18 до 60 років. Спеціальність враховується і за дипломом, і за фактичним місцем роботи. Військовий облік жінок 2023 регулюється указом Міністерства оборони України № 35.

Після постановки на військовий облік медики матимуть такі ж обов'язки, як і військовозобов'язані чоловіки. Жінки-медики зобов'язані:

• ставати на військовий облік;
  • проходити підготовку до служби;
  • повідомляти у військкомат про важливі зміни в житті - зміна сімейного статусу, місця проживання або реєстрації, отримання інвалідності або статусу внутрішнього переселенця;
  • повідомляти в ТЦК про працевлаштування.

Жінки-медики, які не звернуться до центрів комплектування протягом 1 місяця після закінчення медичного вузу, отримають штраф у розмірі від 850 до 1700 гривень. Також штрафи передбачені для керівників підприємств, де є не обліковані військовозобов'язані жінки.

Як встати на військовий облік жінкам

Постанова Кабінету Міністрів України №1487 регулює, як стати на облік жінкам-медикам. В Україні військовозобов'язані жінки стають на облік ще під час навчання у вищому навчальному закладі. За 2 місяці до закінчення навчання вузи надають список випускників і випускниць в ТЦК. А протягом 1 місяця після закінчення навчання медики повинні самі з'явитися до військкомату.

Також в ТЦК після 1 жовтня повинні з'явитися всі жінки-медики, які ще не встали на військовий облік.

При собі потрібно мати пакет документів:

• заява про взяття на облік;
  • паспорт або ID-карта;
  • ідентифікаційний номер;
  • документ про отримання спеціальності / професії;
  • довідка по роботі із зазначенням спеціальності, за якою жінка працює;
  • свідоцтво про народження дітей/документ про опіку;
  • свідоцтво про одруження;
  • фотографії 3х4.

Після цього на військовозобов'язану заводиться особиста справа і її направляють на медогляд.

Чи повинні вставати на військовий облік всі жінки

У Законі України позначені спеціальності, споріднені військовим. До них відносяться більшість професій - від водіїв і електриків до рестораторів. Жінки з цими спеціальностями можуть стати на облік добровільно.

Військовий облік для вагітних і матерів

Вагітні жінки-медики і мами малолітніх дітей також зобов'язані з'явитися до військкомату, як і всі працівниці медичних спеціальностей. Однак вагітні жінки відразу визнаються непридатними до служби за станом здоров'я не залежно від терміну.

А медики-матері будуть визнані непридатними до призову, якщо виховують дітей самостійно, мають трьох і більше неповнолітніх дітей або виховують дитину з інвалідністю, а також якщо їхній чоловік служить в ЗСУ.