18 жовтня – Європейський день протидії торгівлі людьми
Європейський день протидії торгівлі людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.
Торгівля людьми – це сучасна форма рабства і є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має економічні, соціальні, педагогічні, психологічні причини. Саме тому, щорічно, 18 жовтня, відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми.
Проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення рф на територію України. Жінки та діти, які змушені покинути Україну, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас і чоловіки, які залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми.
Більшість постраждалих від торгівлі людьми вважають, що їхнє рішення мігрувати у пошуках кращого працевлаштування – це підконтрольний їм процес. Вони не усвідомлюють, що від самого початку їх оманюють або шантажують, аби лише створити ситуацію, в якій тих можна буде експлуатувати.
Щорічно, 18 жовтня, увесь світ проводить інформаційно-просвітницькі заходи з нагоди відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми. Для попередження ситуацій, в яких мешканці та молодь громади можуть опинитися через необізнаність з питання торгівлі людьми, проведено ряд он-лайн заходів: в культурно-інформаційному центрі центрі с-ще Довга Балка проведено он-лайн тренінг "Інформаційна гігієна" для молоді, в Полтавській бібліотеці відбулася година спілкуівання "Як не стати жертвою работоргівлі", в СБК "Бересток" проведено акцію "Обізнаність рятує життя", в Новолтавськом СБК в он-лайн кінозалі відбувля перегляд відеоролику "Європейський день боротьби з торгівлею людьми".
Важливо! Якщо вам відомо про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації, або ви потерпіли від цього злочину, звертайтеся за такими номерами:
• 15-47 гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.
• 0 800 500 202/102 гаряча лінія Національної поліції України.
• 0 800 213 103 контакт-центр системи безоплатної правової допомоги.
• 527 гаряча лінія з протидії експлуатації.
• 0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації.
• 0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 національна дитяча «гаряча лінія».
• 0636899297 виконавчий партнер МОМ ГО «Альянс за громадянські права» у Донецькій області.
• 0800507506 Донецька облдержадміністрація.
Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні!