ОБЕРЕЖНО! ДИКІ ТВАРИНИ В НАСЕЛЕНИХ ПУНКТАХ!

Дата: 12.03.2024 14:26

Епізоотична ситуація зі сказу тварин в Краматорському районі залишається складною. Природні вогнища хвороби існують практично на всій його території.

Основним джерелом і резервуаром вірусу є дикі тварини - вовки, лисиці, єноти, борсуки. Від них при укусі, ослиненні заражаються домашні, безпритульні тварини і люди.

До війни було два метода боротьби зі сказом диких тварин– пероральна вакцинація і проведення санітарно очисних заходів з регулювання чисельності хижих тварин (полювання), але після 24.02.22р., це стало неможливим, через що кількість звірів зросла.

Якщо тварина дика — нетиповою є поява її в населених пунктах, оскільки здорова тварина зазвичай там не з'являється. Хворі на сказ тварини навпаки втрачають відчуття страху перед людьми, з’являються в населених пунктах, в місцях випасу і утримання худоби, нападають на свійських тварин і людей.

Що робити, якщо ви зустріли лисицю?

- Побачивши на вулиці, у дворі або на природі лисицю, яка вас не боїться, не підходьте до неї, навіть якщо вона здається довірливою і ласкавою.

- Не намагайтеся погодувати тварину або погладити її.

- При зустрічі з дикою твариною зупиніться і не робіть різких рухів. Обміркуйте шлях відступу і неспішним кроком, не повертаючись при цьому спиною, відійдіть на безпечну відстань.

- Якщо ж звір без страху біжить прямо на вас, він може бути заражений сказом, постарайтеся знайти укриття, (наприклад у машині або навіть на дереві). Якщо такої можливості немає, спробуйте тримати хижака на відстані (наприклад, підберіть палицю або зніміть рюкзак. У разі нападу звір вчепиться в імпровізований щит, а не у вашу руку чи ногу).

Пам’ятайте: здорова дика тварина уникає зустрічі з людьми.

Що робити, якщо Вас вкусила тварина

- необхідно якомога швидше промити місце укусу водою з милом. Потім обробіть краї 5-відсотковим розчином йоду.

- зверніться до медичного закладу для проходження вакцинації.

Для профілактики сказу необхідно:

- щорічно проводити профілактичне щеплення проти сказу власних собак та котів. Фахівцями районної лікарні ветеринарної медицини щеплення домашніх тварин проти сказу проводиться безкоштовно;

- утримуватися від контактів із потенційно небезпечними тваринами (дикими та безпритульними);

- виконувати правила та норми утримання домашніх тварин і поводження з ними.

Сказ ‒ хвороба невиліковна. Уважність та обережність у поводженні з тваринами, а особливо дикими та безпритульними, повинно бути головним правилом для людини!

Краматорське районне управління

ГУ ДПСС в Донецькій області