До уваги покупців! Вимагайте фіскальний чек для захисту власних прав

Дата: 15.08.2024 11:24

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що фізичні особи – підприємці, в тому числі платники єдиного податку ІІ-ІV групи, зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО у випадку здійснення «розрахункових операцій» у розумінні Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами (далі – Закон № 265).

Наголошуємо на важливості видачі (отриманні) фіскальних чеків при здійсненні покупок.

Ключові функції фіскального чека:

• Підтверджує факт покупки у конкретного продавця.
  • Дає право на гарантійне обслуговування.
  • Дозволяє замінити неякісний товар.
  • Свідчить про легальність походження товару.

Фіскальний чек зберігається в пам'яті касового апарату, що дозволяє відстежити операцію в разі необхідності.

Наявність чека гарантує, що продавець сплатить податки з продажу. Це забезпечує надходження до бюджету для фінансування державних витрат.

Як перевірити справжність чека:

- через Електронний кабінет за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua/cashregs/check;

- через мобільний додаток "Моя податкова".

ДПС закликає покупців вимагати фіскальний чек при кожній покупці для захисту власних прав та сприяння прозорості бізнесу.

Корисні посилання: